A zas nevím, gde su! Představujem trička od Valaškování

Hledali sme, gde bysme zehnali trička vyrábjané s úctú k přírodě aj luďom, a to néenom těm, co to vyrábjajú, ale aj vám, co je kúpiť chcete. Podařilo sa nám zehnať trička, keré sú vyrábjané z organické bavlny s certifikací GOTS a ešče aj fér trejdovým způsobem. Asi teď chceš řécť: "Ty vogo, a zas nevím, gde su!". Ztratiť sa totiž možeš aj v nesrozumitelných názvoch. Co že to všecko teda znamená?

muži - né každý gdo sa túlá - blacka2Valach jak poleno

Organická bavlna

Enom tak pro představu, zjistili sme, že jedno tričko z klasické bavlny = 3 roky života. Cože???!!! No protože sa na jeho výrobu spotřebuje asi 2700 l vody, což je pitný režim pro jednoho ogaru nebo cérku na 3 roky. Zatým co na tričko z organické bavlny padne "enom" 270 l vody. Tož a to už je o dosť lepší. Další výhodú této geneticky nemodifikované bavlny je, že místo syntetických hnojiv sa používá klasický přírodní hnůj a pesticidy nahradili jacísi ti kontrolovaní biologičtí škúdci. Takéj sa bavlna pěstuje střídavě, aby si půda mohla aj spočnúť, nevysychala tak rychlo a aj líp zadržovala vodu. Tož hneď má člověk z toho, co nosí, lepší pociť.

gots

Certifikace GOTS - The Global Organic Textile Standard

Tož to je neco, co zajišťuje světově uznávaný standard v oblasti neenom kvality látek vyrábjaných z organických materiálů, ale aj vysoké standardy na ochranu životního prostředí v průběhu všeckých operací, keré sa na výrobě oblečení podílajú. Tato přísná certifikace sa sústředí na celý výrobní proces, počínaje sklúzaním bavlny, přes tkaní, výrobu produktu až po export. S tým súvisí aj dodržování tzv. fair trade.

fair trade

Fair trade výroba

Všecky trička sú vyrábjané "fér trejdovým" způsobem. Pro ty, co moc neumíja anglicky, znamená to neco jako spravedlivý obchod. Jedná sa o dodržování sociálních, ekonomických aj ekologických standardů. Smyslem je přinésť aj do zemí třetího světa spravedlivější obchodní podmínky, zlepšiť dodržování lidských práv a šetřiť životní prostředí. Tož aby sa aj pěstitelé, zaměstnanci a řemeslinící z chudších  zemí byli schopní uživiť vlastní pracú za dústojných podmínek.

vizualizace ženya1,11c22

Digitální potisk 

Narazili sme na ogary, keří sa takéj hrdě hlásíja k pracovitosti a poctivosti Valachů. Netrvalo dlúhu a vyzkúšali sme jejich prácu na našich taškách. Sme s nima tak spokojení, že sme sa pustili aj do potisku triček. K temu špičkovému potisku, co umíja, používajú inkousty NEOPIGMENT, keré sú 100% ekologické a splňujú mezinárodní normy Oeko-Tex Standard 100 a takéj GOTS v2 a v3. Jedná sa o nejkvalitnější technologii potisku súčastnosti. Potisk sa vám nepoláme a je aj příjemný na dotek. No a ty hlášky - tož to si vymýšláme sami, ale za vaše nápady budem takéj rádi.

Tož teď už enom stačí si nekeré z našich dámských nebo pánských triček objednať a vyzkúšať na vlastní kožu, že nekecáme. :)